neděle 9. dubna 2017

Várka z Levných knih XIV.

Zdravím vás u své oblíbené pravidelné rubriky a to Várky z LK.

Už nějakou dobu vám slibuju to roční shrnutí mých dosavadních nákupů, ale jak to tak bývá plánů je mnoho, času málo. Slibuju proto dál, že určitě článek bude, jen holt momentálně nevim kdy. Samotnou mě to fakt štve, protože jsem hodně zvědavá na výsledek :).Teď si ale dáme tu naší klasiku a tentokrát opravdu klasickou klasiku se vším všudy :D. Výjimečně jsem se totiž rozhodla obohatit svoji knihovnu o četbu, která by se skoro dala nazvat povinnou školní. Domů jsem si proto odnesla už druhé vydání Větrné hůrky, dále Petrolejové lampy a nesměla jsem vynechat ani Betty MacDonald. Největší zásluhu na tom mají ty nádherné obálky, s kterými se momentálně v LK roztrhl pytel a já prostě nemůžu odolat! Jestli to takhle půjde dál, tak mi LK ani nemusej vyplácet mzdu a budu si rovnou odnášet knížky :D


I tentokrát jsem měla samozřejmě problém odnést si těch knih jen 5. Musela jsem tam například nechat plno moderních románů, takže budu doufat, že tam na mě ten měsíc ještě počkají :). Klasiky mám habakuk a celková cena? 365 Kč!Mauglí
A zrovna Mauglího by mě asi normálně nenapadlo si koupit, ale TA OBÁLKA! Ta mě prostě nenechala chladnou a Mauglí už si hoví v mojí knihovně :D. Přiznávám se, že jsem asi ani jako malá nečetla Knihu Džunglí, takže jsem ráda, že si v tomto případě i rozšířím obzory a trochu doženu resty z mládí :).

Cena: 69 Kč
Kdokoli může dělat cokoli
Ačkoliv bylo Vejce a já dost drsné čtení, tak se mi hodně líbilo. Když proto v LK vyšlo pokračování a ve stejném přebalu, nedalo se nic dělat a musela jsem si ho koupit. Je škoda, že ho vydali jen v paperbacku, ale zas si ho můžeme užít za tu super cenu. Moc se těším na pokračování příběhu Betty a její rodiny, i když tuším, že to opět nebude nic jednoduchého.

Cena: 99 Kč
Sundej mi měsíc
Tuhle překrásnou dětskou knížku jsem si koupila na doporučení několika knižních blogerů na IG. Asi to také nebude jednoduché čtení, ale už se na něj moc těším. Ke knížce se určitě dostanu brzo, jelikož jsme ji s Marge zařadily mezi naší další společnou četbu v rámci čtecí výzvy.

Cena: závratných 19 Kč (nechápu)
Na větrné hůrce
Nééé, vůbec nevadí, že už jedno vydání Větrné hůrky z LK doma mám. Já jsem prostě musela mít ještě tohle druhý :D. Takže teďka přemejšlím, co s tím původním, který má taky krásný přebal, ale holt to není tahle kráska. Pravděpodobně si ho nechám žejo. Klasiky není nikdy dost :D

Cena: 99 Kč (ale byl to dárek, takže já jsem neplatila nic :)
Petrolejové lampy
Ano, přiznávám se, Petrolejové lampy jsem taky ještě nečetla. Nechápu to, protože i samotné téma mi fakt přijde zajímavý. Jediný, na co si pamatuju, je to, že jsem kdysi viděla film s Petrem Čepkem a tím to bohužel hasne. Na čtení se proto moc těším a doufám, že to bude přesně ta kniha, na kterou člověk vzpomíná ještě hodně dlouho.

Cena: 79 Kč
A to máme pro tento měsíc všechno :). Doplnila jsem si pěkně sbírku knížek s ozdobným přebalem a pomalu a jistě už koukám na stránky LK, co novýho zase přijde. Jsem na to fakt magor :D. Viděli jste třeba už Šílený deník? Ten asi nutně potřebuju!

Krásný zbytek víkendu! Já ho jedu strávit opět mezi regály s knihami.

Váš Andreják

4 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. A k tomu vem další minimálně dvě knížky jako minule :D

   Vymazat
 2. S těmi obálkami si opravdu vyhráli, jedna hezčí než druhá. Betty MacDonaldovou musím už jednou zkusit, tolik jsem toho o ní slyšela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem od ní četla jako malá Paní Láryfáry a v dospělosti jsem se k ní samozřejmě taky dostala až teďka díky Levným knihám. Vejce a já se mi líbilo moc, takže věřím, že ani tohle pokračovní nebude zklamáním :)

   Vymazat

Moc děkuji za vaše komentáře a zpětnou vazbu :)
Vždy se snažím na všechny odpovědět, ale kdyby to nebylo hned, tak prosím chvilku vydržte <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...