pondělí 26. února 2018

New In leden 2018 - Knihy a samolepky

Konečně!

Konečně dorazil lednový balíček z Megaknih a konečně tím pádem můžu napsat tento článek. Ano, já vím, na konci února :D Nedá se ale nic dělat. Měli jsme menší čekací lhůtu kvůli jedné knize, kterou se nakonec stejně nepodařilo sehnat, takže proto ten článek až dnes... Objednávala jsem knihy nejenom pro sebe, ale i pro pár bližních, kteří je dostanou v nejbližší době k svátku a narozeninám. Pro sebe jsem si vybrala ty, které už mám delší dobu na wishlistech a k tomu jsem si šla vybrat knihu za poukázky, které jsem dostala k Vánocům. A aby to dneska nebylo jenom o těch příbězích na papíru, rozhodla jsem se sem zařadit i haldy samolepek, objednaných na e-bay přesně na Štědrý den.

Tak jdeme na to.Magický průvodce městem pod pahorkem
Když jsem přemýšlela, jakou knihu si koupit za poukázky od kamarádky, dostala jsem se do celkem svízelné situace. Skoro nic z toho, co jsem si přála, neměli na kamenné prodejně. Pak jsem si ale vzpomněla na Magického průvodce, kterého jsem si přece chtěla nutně pořídit ihned poté, co jsem dočetla Lauru Sněžnou. Tak moc se mi příběh líbil, že jsem neváhala ani minutu, a tak to dopadlo, jak to dopadlo. Doufám, že i tato kniha bude stát zato a se tak stane mým oblíbencem.


Anotace: Šéfredaktor Olli Suominen vede středně velké nakladatelství, zaměřené na knížky pro děti a populárně naučnou literaturu. Jeho poklidný život, plný práce i rodinné rutiny, se změní, když si založí facebookový účet. Ozvou se mu totiž nejen kamarádi z dětství, ale i jeho první láska, nyní slavná spisovatelka, jež mu nabídne novou knihu - Magický průvodce městem. Citově okoralý Olli znovu zažívá probouzející se vášeň a posléze se ocitá před zásadním rozhodnutím. V době, kdy příprava rukopisu vrcholí a text se chystá do sazby, beze stopy zmizí jeho manželka a syn. Pouze na Ollim, bojujícím s vlastní amorálností a šrámy na duši, teď záleží, zda se rodina opět shledá. Šanci má jen jednu. Anebo?

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru
Tuto krásnou knihu s naprosto poetickým názvem a strhujícím obalem jsem sháněla strašně dlouho. Pokaždé, když jsme byli někde na výletě, tak jsem se na ni v místních knihkupectvích bezvýsledně ptala. Už to začalo být docela zásadním problémem, protože byla opravdu k nesehnání. Proto jsem radši nažhavila internety a knihu objednala, než bude pozdě. A konečně se z ní můžu i těšit!


Anotace: Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora.

100 dní štěstí
Já vím, že budu hrozně moc brečet, ale myslím, že jsem konečně dozrála do velkých a silných příběhů, aniž bych se jich předem děsila. A na 100 dní štěstí se vážně moc těším. Už si vůbec nepamatuju, kde jsem na tuhle knihu narazila poprvé a řekla si, že ji vážně nutně potřebuju, ale rozhodně toho nelituju. Díky názvu této knihy dokonce přemýšlím o rozjetí vlastního projektu právě s názvem 100 dní štěstí, tak jsem zvědavá, jak se to nakonec vyvine.


Anotace: „Nejztracenější ze všech dní je ten, v němž jsme se nezasmáli.“ Nicolas de Chamfort
Hořce úsměvný román o lásce, chlapském přátelství, slunné Itálii a skvělé italské kuchyni. Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film! Nemám žádnou zásluhu, pro kterou bych byl oficiálně vzpomínán. Abych ospravedlnil tu mramorovou desku. Desku, kolem které někdo projde a řekne: „Mrkni mi do Wikipedie, kdo byl tendleten Battistini!“ Nicméně mám ženu a dvě děti, které miluju, úžasné přátele, mužstvo kluků, kteří by za mě dali život. Dělal jsem chyby, další ještě udělám, ale taky jsem se zapojil. Taky jsem tu byl. Možná v koutku, nebyl jsem oslavenec, ale byl jsem tu. Jediné, čeho lituju, je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít.

Samolepky
Ještě než ze mě opadla štědrovečerní euforie, jala jsem se objednat nějaké vánoční samolepky na e-bay. Vybrala jsem jich celkem za horentních 400 Kč a to nejenom se zimním motivem, ale taky třeba s kočičkama. No, přišlo toho opravdu hodně, takže vám tady udělám takovou menší fotoreportáž.
Uh, omlouvám se za některé rozmazané fotky. Už aby bylo jaro a slunko vydrželo na obloze o trošku dýl...
V nejbližší době mě tedy čeká hodně čtení (v únoru to zatím vypadá na 9 přečtených knížek!) a tvoření, lepení, malování a kreslení. Taky se neodvratně blížej moje narozeniny, což znamená další výlet. No, mám toho před sebou hodně a už se toho všeho nemůžu dočkat. A taky se o to všechno s váma podělím, takže vydržte na příjmu!

A co vy? Čtete, kreslíte, lepíte, malujete, tvoříte?

Krásné mrazivé pondělí!

Váš Andreják

2 komentáře:

  1. Ty jo, kde jsou ty časy, kdy jsme jako děti měly se ségrou alba se samolepkami, měnili je a sbírali a zbožňovaly. :D

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za vaše komentáře a zpětnou vazbu :)
Vždy se snažím na všechny odpovědět, ale kdyby to nebylo hned, tak prosím chvilku vydržte <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...