neděle 15. července 2018

Várka z Levných knih XXIX.

Prázdniny jsou sice v plném proudu, ale moje várka z LK spíš vypadá jako příprava na maturitní četbu :D. Jako tolik klasiky v jednom měsíci jsem snad ještě neměla. Pracovně jsem si dokonce červenec pojmenovala jako Měsíc Čapka! Nemohla jsem ale odolat, protože ty obálky z Fortuna Libri jsou naprosto dokonalé. Takže nejenom, že sbírám z LK Shakespeara, ale nějakým záhadným způsobem jsem začala i Čapka, no nevadí! Abych tu intelektuálnost ale trochu vyrovnala, přihodila jsem k tomu ještě dvě knihy na osobní rozvoj, na které jsem fakt zvědavá.


Celkem to tedy máme 6 knih, z toho 4 klasiky za 414 Kč. To docela jde, i když ta utracená částka mi přijde nějaká vysoká. Holt, za kvalitu se platí, i v Levných knihách :D. Tak se na to jdeme mrknout trochu podrobněji.


Věc Makropulos
Tak začneme aspoň trochu zvesela. Na tuhle divadelní hru jsem opravdu moc zvědavá, jelikož by mělo jít o komedii. Když jsem ale četla pár recenzí, setkala jsem se celkem často s názorem, že hra vlastně ani moc komediální není. Sama jsem proto zvědavá, ke které straně se přikloním já. Hlavním tématem by měla být opravdu vysoká dlouhověkost - dožití snad 400 let? No panejo! Téma je to ale stále aktuální, protože když kolem sebe kolikrát vidím chlapy, co jsou už dávno za zenitem a dělají ze sebe mladíky, tak je mi z toho úzko. Člověk by prostě proces stárnutí měl přijmout a smířit se s ním.

Cena: 69 Kč


R.U.R.
Klasika všech klasik se konečně dostala i ke mně. Volejte sláva a tři dny se radujte! Tato další divadelní hra od Karla Čapka byla přeložena do více než 30 jazyků, slovo robot se od té doby stalo mezinárodním termínem. Premiéra se navíc odehrála v Hradci Králové, takže k tomu mám i svoje vlastní citové vazby. Ano, je nejvyšší čas si to přečíst. A fakt se stydím, že tyhle všechny zásadní hry čtu až teď. Do konce roku to dám!

Cena: 69 Kč


Matka
Ačkoli sama matkou ještě nejsem, myslím si, že tato hra mě jako ženu zasáhne. Hlavním tématem je totiž válka a rozdíl v uvažování mezi muži a ženami. Muži, kteří berou jako povinnost do války jít, bojovat za vlast, a ženami, které zůstávají doma, pomalu přicházejí o celou svoji rodinu a musí se s tím nějak samy vypořádat...

Cena: 69 Kč


Stín kapradiny
A teď šup od divadla jednoho Čapka k baladě Čapka druhého. Josef Čapek je známý hlavně filozofujícím stylem svých textů. Hodně se zabývá popisem pocitů a názorů postav. Stín kapradiny by se ale měl trošku vymykat a soustředit se opravdu na děj a detektivní zápletku. Jelikož jsem ale od něho četla zatím jen Pejska a kočičku, budu do četby vstupovat doslova jako tabula rasa a opravdu jsem zvědavá, co na jeho tvorbu budu říkat.

Cena: 69 Kč


Kniha líných radostí
A když už jsem začala tak trochu filozofovat, budu v tom teďka chvilku pokračovat. Kniha líných radostí mě zaujala ihned, jak se u nás objevila na prodejně. Jelikož se nám nevešla do regálu k podobné literatuře, měli jsme ji vystavenou hned u kasy, tudíž i mně stále na očích. A tak dlouho jsem kolem ní chodila, až jsem si ji musela koupit.


Kniha líných radostí je totiž něco na způsob teď momentálně populárního hygge. Oslavuje radosti všedních dní, pozastavení se nad obyčejnými věcmi a každodenními situacemi, a snaží se poukázat na to, že najít to krásné jde i třeba v tom, když zrovna padají kroupy. Škoda jen těch hodně zvláštních ilustrací, protože jinak bude kniha přesně dle mého gusta.

Cena: 69 Kč

Líný cestovatel
A když už jsem si vzala Knihu líných radostí, tak tuhle jsem tam samozřejmě nechat nemohla. V první chvíli jsem si říkala, že ta byla snad napsána přímo pro mě. Ukazuje nový rozměr cestování, kdy si člověk opravdu užívá okamžik a nikam nespěchá. S tím jsem měla hlavně dřív problém, protože čím je cestovatel víc časově omezený, tím se snaží toho stihnout co nejvíc a pak je doslova uhnaný, vyřízený a nakonec z toho ani nic nemá. Snažím se s tím pracovat a doufám, že tahle kniha mi tak trochu pomůže si cestování samotné ještě o trochu víc užít.

Cena: 69 Kč


Možná jste si všimli, že momentálně není možné objednat zboží přes e-shop s doručením na prodejnu. Je to z důvodu přechodu na nový systém, tak prosím chvilku vydržte :). Je kolem toho haldy školení a změn, ale věřím, že to bude jenom k lepšímu. Jo a kdo už vyhlížíte kalendáře na 2019, tak ty už pomalu taky naskladňujeme!

A to by bylo pro dnešek z novinek Levných knih vše. Užívejte léto, hodně čtěte (víc než já :D) a zase brzy na čtenou.

Váš Andreják


2 komentáře:

  1. Mně se tahle čapkovská edice z Levných knih strašně moc líbí, ale udržela jsem se a nekoupila jsem si nic jiného než Povídky z jedné a druhé kapsy, ty jediné doma nemám, zbytek jo. :D Takže sice Čapka nemám v knihovně vedle sebe, protože mám všechno v jiném vydání, ale nevadí. Hlavně, že je to skvělé čtení. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Přesně! Hlavně, že se to dobře čte a je jedno, jak to vypadá :)

      Vymazat

Moc děkuji za vaše komentáře a zpětnou vazbu :)
Vždy se snažím na všechny odpovědět, ale kdyby to nebylo hned, tak prosím chvilku vydržte <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...