čtvrtek 12. července 2018

Červen 2018 prožitý naplno 🌞

Červen už je dávno za námi a já opět využívám chvilky, kdy mám volno a výjimečně nejedu na žádný výlet, abych sepsala jeho shrnutí. Byl to teda dost divoký měsíc, kdy padaly teplotní rekordy, hodně jsem cestovala, četla a měla dokonce týden dovolenou. Díky tomuhle všemu mám tak nějak pocit, že léto a prázdniny spíš končí, než začínají :D. Ale vzhledem k tomu, že před týdnem teprve skončil RfP, tak jsme opravdu ještě skoro na začátku. Čeká mě třeba další týden dovolené na přelomu července a srpna, hodně výletů po ČR, setkávání s kamarády venku (to úplně miluju!) a takových západů slunce, o kterých se mi ani nesnilo. Navíc to vypadá, že letošní úmorná vedra jsou fakt za námi a my si budeme moct užít normální léto. Tak jdeme na to! 🌞


Letní západy slunce jsou prostě moje láska na celý život
- Červen jsem odstartovala výletem. Jak jinak taky, žejo :D. 2.6. jsme se s Marge vypravily do Berouna, kam jsme původně ani vůbec jet neměly. Měl bejt Okoř, ale letos nám prostě není přáno. I tak to byl ale krásný výlet, město mě opravdu mile překvapilo a pokud vás zajímá víc, tak tady je odkaz na článek.

Čokoládové latté z Café Dvůr

- Udělala jsem si radost. Konečně jsem si došla ke kadeřnici a mám zbrusu novou barvu na vlasech. Poprvé jsem zkoušela barvit hennou a za mě teda pecka. Během barvení máte teda sice pocit, že vám kadeřnice na hlavu vylila spařený seno, takže zamoříte celé kadeřnictví, ale ten výsledek! Takhle krásné vlasy jsem snad ještě neměla. Cestou z kadeřnictví jsem si pak ještě zajela pro nové boty - sandále. Od tý doby je skoro nesundávám a jsem z nich fakt nadšená. Stály sice cca 900 Kč, ale jsou super mega pohodlný, takže ty peníze za to stály. Seženete je v CCC.- Sešla jsem se s kamarádkou ohledně korektury její knihy pro děti. Zatím jednotlivé pohádky vycházejí na internetu, takže se můžete klidně mrknout sem. Bylo to fakt super odpoledne a večer, aby mi to nebylo líto, jsem si mrskla ihned další korekturu (tentokrát bakalářské práce).

- Jedno volný odpoledne jsem strávila při vybírání nábytku do chalupy. Naprosto jsem se zamilovala do polské firmy Woodica a jejich borovicových kolekcí masivního nábytku. Jo, to jednou klapne a budeme tím mít vybavený celý barák!

- Co se týče práce, tak byl červen celkem důležitým měsícem, jelikož mi byla prodloužena smlouva v LK. Původně jsem rozmýšlela, že bych si smlouvu neprodlužovala a udělala si cca 3-4měsíční prázdniny, ale nakonec jsem zjistila, že mě ty knížky fakt bavěj, takže by to byla velká škoda. Práce snů tedy pokračuje :D.

- A pak jsem si pěkně odfrčela na dovolenou do Bechyně. Bože můj, tam to bylo tak krásný, že přemýšlím o tom, že se tam v srpnu vydám znovu. Článek plný fotek najdete zde, ať se taky můžete pokochat :)- Po návratu nás čekalo ještě několik dní volna, které jsem ale ihned zaplnila. Jako první byl na řadě křest Černooké. Byl to neuvěřitelně dojemný zážitek a já furt nemůžu uvěřit tomu, že se s Aničkou znám a že tahle usměvavá holka dokázala napsat takový masakrální psycho. Byl to hodně náročný den, a tak bylo jasno, že poté budeme muset s Kubou někam do přírody. Opět jsme si zajeli do Neratova, kde jsme byli asi měsíc předtím, a dali si túru z Bartošovic do Rokytnice. Předposlední den dovolené jsem si konečně splnila poslední bod z travel wishlistu 2016. Dojeli jsme do Litomyšle! Více se o těchto třech nabitých dnech rozepisuji tady.


Křtil Kovy

Moje aranžmá Černooké

V Rokytnici na obědě :)

V Litomyšli na obědě :D


Po dlouhé době jsem dala šanci řízku a prostě ne, ne a ne. Měla jsem si radši dát toho ptáčka, co měl KubaAhoooooj :)

Pršelo, tak jsem si musela dát horkou čokoládu se zmrzlinou :))

A Kuba si dal nedobrou banánovou zmrzlinu

- V červnu jsem měla celkově hafo volných dní v týdnu a naprosto jsem si to užívala. Vstávala jsem pěkně pomalu, dělala si snídaně do postele, v té posteli jsem pak i zůstala a četla si, ale i uklízela v klidu a beze spěchu. Bylo to fakt boží.Tohle byla návštěva u mamky :)
Stihla jsem dvě pizzy


A neuvěřitelný množství zmrzlin :D

V červnu taky oslavil rok náš turistický deník. Škoda, že jsme si ho nepořídili ještě dřív :)

- Díky Marušce z Co si dneska vezmu na sebe jsem objevila Denisku a její svíčky zlesa.eu. Objednala jsem si Jasněnku, což je svíčka ve starém hrnečku, a teď se na něj nemůžu vynadívat! Taková nádhera! Navíc koupí přispějete 50 Kč na Záchrannou stanici Makov, což je úplně nejkrásnější.

- Kuba vyrobil Čendovi nové škrabadlo, když dával dokupy zahradu a zbavoval se nějakých starých tújí. A tak má Čenda super mega giga přírodní škrabadlo ve stojánku na vánoční stromeček. Jsem zvědavá, co budeme dělat na Vánoce :D.

Ale většinu času se stejně válel :D
- Na konci měsíce se mi povedlo zablokovat si na tři dny záda. No i tak jsem si to ale naplno užila. Oslavily jsme s babičkou narozeniny, s Denčou z práce si udělaly výlet do Pardubic do Pohádkové zahrady a zašli do kina na Pěkně blbě.

U babičky :)

Poprvé jsem byla v Road Café a nestíhala zírat

Interiér naprostá pecka

A jídlo luxus


Prošly jsme se kolem zámku


A koukala jsem jako blázen, jak je to tam pěkné

Přitom jsem v Pardubicích 3 roky studovala, ale tohle si nikdy neužilaVelice známé krematorium

A konečně jsme v Pohádkové zahradě, kam jsme primárně jely :)
I ze článku je vidět, že opravdu nemarním čas a snažím se léto užít na maximum. Kdo mě čtete pravidelně, tak jste si určitě všimli, že poslední dobou články vycházejí spíše sporadicky, ale já prostě fakt nestíhám :D. Na IG jsem o mnoho aktivnější, takže kdyžtak mě můžete začít sledovat tam.

Teďka už si zase běžím užít další prázdninové odpoledne a tentokrát do kina :)

Krásný čtvrtek všem!

Váš Andreják2 komentáře:

 1. Co si budeme povídat, ty jsi vážně aktivní! Ale je to podle mě fakt super! Ty fotky jídla a koček a z cest a knížek... ♥ Mimochodem, ten bílo-modrý sešit mám taky, byl to můj deník během léta 2016, kdy jsem byla čerstvě zamilovaná. :) :D

  Měj se krásně a žij naplno! ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavá, co budeš říkat na můj srpen :D Ten jsem strávila totiž skoro celý v práci. Tak snad se zase pochlapím v září :)
   Taky se měj krásně <3

   Vymazat

Moc děkuji za vaše komentáře a zpětnou vazbu :)
Vždy se snažím na všechny odpovědět, ale kdyby to nebylo hned, tak prosím chvilku vydržte <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...