pondělí 26. června 2017

Králicko 💙

💙 Nedávno jsem se zúčastnila na blogerkách výzvy o pobyt na Dolní Moravě. Ten jsem nakonec nevyhrála, ale tahle oblast naší republiky je pro mě natolik srdcovou, že jsme se tam nakonec s Kubou vydali i tak :). Vyklubal se z toho totálně boží vesnickej víkend, kdy jsme zažili přesně ty okamžiky, které ve městě prostě nikdy zažít nemůžete, a u toho stihli navštívit několik překrásných míst. Některé poprvé a některé už poněkolikáté 💙


V pátek odpoledne jsme se vydali rovnou do naší ubytovací destinace a to do Červené Vody. Popravdě jsem od týhle vesničky nic moc neočekávala, prostě to mělo být jen místo, kde přespíme a výchozí bod na výlet do Králík. Už cestou z nádraží jsem ale nestíhala fotit a než jsme došli do apartmánu, tak si mě Červená Voda naprosto získala.


To jsem ale ještě netušila, jak peckový bude nakonec i to samotný ubytování. Připadala jsem si tam naprosto jak na vlastní chalupě včetně kočky :D. Určitě je ubytko vhodný i pro rodiny, takže mrkněte sem a už můžete bůkovat.


Rozárka :)

Po vydatný večeři jsme se vydali na další obhlídku okolí a jestli si vás nezískaj ani tyhle fotky, tak už nevim, co jinýho by to mělo být. 💙 Hlavně fotky s balíkama slámy byly vždycky můj sen, tak je konečně mám, hurááá :D.


hřbitovy, to je moje prostě :)

Druhý den ráno, hned poté, co jsme si nakoupili snídani v místní jednotě :D, jsme vyrazili do těch slibovaných Králík. Z Červené Vody to je cca 10 kiláků a výhodou je, že přijdete zezadu ke Klášteru na Hoře Matky Boží a tím pádem se nemusíte šplhat do toho šílenýho krpálu, pokud byste sem šli pěšky přímo z Králík.
Cesta byla fakt pěkná, plná krásných chaloupek a když jsme konečně došli mimo civilizaci na kraj lesa a rozbalili snídani, což byly rohlíky se šunkou a párkama, tak jsem se přenesla asi tak o 20 let zpátky a úplně mě to dojalo. Takhle přesně si představuju, že budeme jednou žít, chodit s dětma na výlety a užívat si českou přírodu. Naprosto jsem se do toho zamilovala. Poněkolikáté.
Do Kláštera jsme nakonec došli rychleji, než jsme si plánovali, ale to vůbec nevadilo. Koukli jsme se dovnitř, kde je vstup zdarma, pokud se teda nechystáte podívat na ambity. Konečně jsme si taky koupili Turistický deník, což nechápu, že jsme neudělali už dávno, a rovnou si do něj vrazili razítko. Dalším suvenýrem byl krásný zvoneček s motivem kytiček, čímž jsem odstartovala postupné vybavování naší budoucí chalupy :D. Udělali jsme taky plno fotek a vydali se álejí na oběd do města.

Už nahoře na Klášteře bylo plno turistů, hlavně polských, a dole na náměstí to pokračovalo. Nakonec jsme se najedli ve Zlaté Labuti, kde jsem si dala po strašně dlouhé době ovocné knedlíky a Kuba pavlišovskej řízek. Po obědě jsme se rozhodli jet už zpět do Červené Vody, kde jsem z hrůzou zjistila, že jsem si opět spálila dekolt a nos. Únavou jsme totálně odpadli, prospali se a večer se plni sil vydali do místní hospody.


A to teda byla pořádná pecka :D. Tímto bych chtěla doporučit hostinec U Valentů, protože jestli chcete zažít nefalšovanou atmosféru vesnické hospody, tak tady ji rozhodně najdete. Úplně mi bylo líto, že se už nesmí v restauracích kouřit, protože to bylo to jediný, co mi tady chybělo. Kuba nám šel koupit grilovanou makrelu za 40 Kč, pivo se čepovalo do klasickejch sklenic s kolečkama a vrcholem bylo rozpustný kafe ve skle za 15 kaček!
Do apartmánu jsme se vydali celkem brzo, abych ještě stihla nafotit západ slunce, ale docela by mě zajímalo, jak dopadli ostatní štamgasti :D.Když jsem se v neděli ráno probudila, bylo mi upřímně smutno. Bylo to poslední ráno na tomhle úžasném místě a čekala nás už jen cesta domů. Přišla jsem si fakt, jak kdybych odjížděla z chalupy akorát s tím rozdílem, že my se sem bohužel příští víkend nevrátíme. S Červenou Vodou jsme se tedy s těžkým srdcem rozloučili a rozhodli se prodloužit si neděli ještě návštěvou Letohradu.


Nakonec se to ukázalo jako super nápad. Došli jsme si na oběd do Nového Dvoru, kde mě opět totálně okouzlil interiér, šli se mrknout na náměstí, dali si zmrzku a vydali se už definitivně směr Hradec.Tenhle jeden jediný víkend mě natolik dobil pozitivní energií, že z něj budu čerpat ještě hodně dlouho. Do Králicka jsem se zamilovala ještě víc, což jsem si myslela, že snad ani už nejde a během těch dvou dnů dokonce padaly i návrhy, že bychom se sem klidně mohli přestěhovat :D.
No uvidíme, kam nás nakonec osud zavane.

Teďka už pro jistotu plánuju další výlet, protože letošní prázdniny si prostě užiju do posledního dne. A přesně tenhle víkend to odstartoval v takovym tempu, že líp jsme si fakt vybrat nemohli 💙

A co vy? Kam všude po ČR se letos v létě chystáte?

Krásné pondělí!
Váš Andreják


4 komentáře:

Moc děkuji za vaše komentáře a zpětnou vazbu :)
Vždy se snažím na všechny odpovědět, ale kdyby to nebylo hned, tak prosím chvilku vydržte <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...