pondělí 24. července 2017

Moravský Kras

Miluju páteční odpoledne.
Kolem druhé hodiny totiž balím saky paky a vyrážíme s Kubou na víkend do přírody. Ten pocit, že člověk nemusí nikam spěchat, že pozná zas něco novýho, že bude dva dny mimo dosah ... to je prostě k nezaplacení. Už se to celkem stalo pravidlem a tenhle pátek tomu nebylo jinak. Tentokrát jsme se rozhodli mrknout do Moravskýho Krasu.Nevydali jsme se ale do centra dění, nýbrž jen tak na okraj, mrknout, jestli to za to stojí s tím, že bychom se na podzim vrátili. No, co vám budu povídat, vypadá to nadějně.
Macocho, těš se!
Teď jsme se ale ubytovali v Blansku, vlakem popojeli do Adamova a odsud si dali asi 10km pěší výlet po modré do Křtin.Rovnou vám řeknu, že ten výlet měl všechno. Přírodu i památky. Překvapení milé i nemilé a na konci nás čekal dobrý pocit z krásného výletu. Na něco se těším, že zažiju znova, něco už znova zažít nemusím :D. Tak jdeme rovnou na to, žádný okecávačky.

V Blansku jsme se ubytovali tady a byl to dobrej tah, jelikož na nádraží to bylo, co by kamenem dohodil (doslova). Hned po check-inu jsme se vypravili omrknout město, stavit se pro razítko do deníku, koupit knížku (vyhrálo to YA Mluv :)) a navěčeřet se. V Blansku mají moc pěkný zámek a dřevený kostelík, ale z nějakého důvodu v týhle části naší republiky šíleně frčí graffiti, takže všechno je všude počmáraný a strašně to kazí celkový dojem. To jsme ale ještě neviděli Adamov...Když jsem psala na jaře o Železném Brodě jako o nejošklivějším městě v ČR, co jsem kdy viděla, tak jsem ještě nebyla v Adamově. Řeknu vám, že víc depresivní město jsem neviděla. Je to hlavně průmyslové město s hafo továrnama, divně splácanejma domama na sebe a velkou láskou obyvatel k již zmíněnému graffiti. Místním nádražím bych popravdě v noci nechtěla ani projíždět, natož tam vystupovat a jít tam někam domů. Byla jsem z toho tak vyvedená z míry, že jsem ani fotit nestihla....

Když jsme ale vylezli z obydlené časti do lesa, tak už to bylo jenom jéééé a jééééé a ještě jedno jééééé. Všechno tady bylo tak hrozně pěkně zelený, až z toho docela bolely oči :D. Když jsme navíc narazili na první skály a jeskyně, tak už si nás i Moravský Kras získal. Bohužel jsme si samozřejmě zapomněli čelovky, takže jsme se pořádně do jeskyní ani nepodívali, ale nevadí, nebyli jsme tam naposledy.


Občas to byla pěkná opičí dráha :D


Jím hodně špenátu, takže zvednout strom nebyl problém :D


<3
Stará huť
Pes nebyl náš, ale část cesty šel s námi :D


Skoro celou cestu jsme nepotkali ani nohu, takže byl prostor i na takovýhle fotky :D
Když se před nnámi zjevil kostel v Křtinách a cedule "Vítá Vás městys Křtiny - vesnice Jihomoravského kraje roku 2017" byli jsme naprosto nadšení. Nadšení stoupalo, když jsme zjistili, že vyhlašování vesnice roku se koná zrovna v tu chvíli, co jsme tam dorazili. Všechno jsme si nadšeně fotili a ochali, než jsme uznali za vhodné, že je čas se najíst.Zámecká restaurace byla zavřená kvůli té velké události, tak jsme šli k Faustům. Sedli jsme si hned kousek od baru, abychom zbytečně nechodili nikam daleko a skoro hned dostali jídlení lístek. Tím to ale bohužel haslo, protože ani po 20 minutách k nám nebyl schopen nikdo přijít ani pro objednávku na pití. Asi po 25 minutách jsme to vzdali a šli zkusit jinou hospodu, v který se ale při naší smůle zrovna ten den nevařilo vůbec :D. Autobus nám jel až bůhví kdy, tak jsme si zatim dali zmrzlinu (po 100 letech jsem měla šmoulovou :D) a nakonec jeli někam úplně jinam, kam jsme to vůbec neplánovali.

A tak jsme se naštěstí dostali do Jedovnic. Nejenom, že jsme se tu výborně najedli (restaurace Olšovec hned u autobusouvé zastávky), ale stavili se ještě v kostele a na hřbitově a koukli se po okolí týhle moc pěkný vesničky. Nakonec jsme teda byli rádi, že s náma ve Křtinách takhle vyběhli, protože do Jedovnic bychom se nikdy jinak nepodívali.


V neděli nás čekal už jen návrat domů, ale v Blansku zrovna stavěl Legiovlak, takže jsme se samozřejmě museli podívat i tam. Udělali pár fotek, přišli si jak v pralese a nakonec sedli do vlaku a vypravili se do Hradce. Už cestou do Blanska jel nějaký speciální vlak a nejinak tomu bylo i cestou zpět, takže jsme se díky tomu 2x projeli první třídou, aniž bychom chtěli. To byl zrovna jeden z těch zážitků, kterej bych si klidně zopakovala :D.
Dneska už se zase chystám do práce, ale letošní léto jsem v takovým euforickým stavu, že mi to prostě ani nevadí. Celou dovolenou mám ještě před sebou a čeká nás tolik úžasných zážitků, že by byla škoda kazit si tyhle pěkný chvíle prací.

Mějte se krásně a já jdu ještě zabalit dárky k zítřejšímu Kubovýmu svátku!

Váš Andreják

8 komentářů:

 1. Moc krásné fotky :) zaujal mě ten psací stroj. Občas bych si zas na nějakém chtěla zkusit psát :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju :) ten psací stroj je super, taky jsem si zavzpomínala, když jsem na to jako malá psala :)

   Vymazat
 2. Krásné fotky :) Poznávám i několik míst kde jsem sama byla! Bylo to tam naprosto parádní, chtěla bych se tam zas někdy podívat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, děkuji :) my právě plánujeme, že se tam určitě musíme vrátit. Na podzim to tam musí být nádhera :) tak snad to klapne i tobě :)

   Vymazat
 3. Tak to jsou dokonalé fotky :O líbí se mi ta s pavučinou a celkově z lesa, je to všechno takové hezké a příjemné na koukání :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuju :) poslední dobou se fakt snažím, aby ty fotky za něco stály a hlavně mě to v té přírodě prostě baví. Snažím se tam trávit hodně času a všímám si věcí, kterých bych si dřív ani nevšimla :)

   Vymazat
 4. Jéééé Moravský Kras! Naprosto souhlasím s Adamovem :D nejhnusnější město, navíc tam snad i divní lidi bydlí... příště si přidejte na seznam Boskovice, určitě nebudete zklamáni. Hezké fotky :)

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Boskovice jsem dostala už tip i od kamarádky, takže rozhodně si zapisuju :) ... jinak k tomu Adamovu ještě. Lidi jsme tam nepotkali žádný, pokud teda nepočítám nějaký dvě ženský hned na nádraží, z nichž jedna byla fakt brutální anorektička. Naštěstí jsme s nima nemluvili, ale věřím, že to tam nebude žádnej med :D

   Vymazat

Moc děkuji za vaše komentáře a zpětnou vazbu :)
Vždy se snažím na všechny odpovědět, ale kdyby to nebylo hned, tak prosím chvilku vydržte <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...